Co należy robić aby uniknąć naruszenia ochrony danych osobowych? WEBINAR 14.03.2023

Wyślij link znajomemu

Nie wszystkie przedsiębiorstwa wiedzą, co należy zrobić. by zminimalizować ryzyko pojawienia się incydentu naruszenia ochrony danych osobowych. Nasze webinarium pomoże Państwu zmierzyć się z tym problemem.

Na spotkaniu przedstawimy, co należy robić, aby właściwie zabezpieczać dane osobowe. Zaprezentujemy, w jaki sposób unikać lub zminimalizować ryzyko wystąpienia incydentu. Pokażemy, jakie czynności należy wykonać, aby w razie wystąpienia incydentu udowodnić przed organem nadzorczym, że zostały podjęte wszystkie niezbędne działania.

Agenda:

  • Przyczyny powstania naruszenia danych osobowych.  
  • Na jakie zabezpieczenia wskazuje treść RODO? 
  • Zabezpieczenia organizacyjne danych osobowych. 
  • Zabezpieczenia techniczne danych osobowych. 
  • Dowody wdrożenia i stosowania zabezpieczeń. 

 

Data: Wtorek, 14 marca 2023 r., godz. 11:00-12:00

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ!

 

Spotkanie poprowadzą:

  • Wiesław Krawczyński – Ekspert ds. bezpieczeństwa IT

Absolwent Politechniki Białostockiej, Eindhoven University of Technology oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Konsultant z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym i akademickim. Brał udział w tworzeniu infrastruktury PKI dla instytucji publicznych oraz firm. Doświadczony ekspert w zakresie usług zaufania oraz identyfikacji elektronicznej. Specjalizuje się w zagadnieniach infrastruktury klucza publicznego oraz bezpieczeństwa związanego z podpisem elektronicznym.

Posiada między innymi certyfikaty: Prince2 Foundation oraz Practitioner, ISO 27001 Auditor, TOGAF 9 Certification, ISTQB Certified Tester, ITIL Certification in Service Management oraz REQB Certified Professional for Requirements Engineering Professional.

  • Marcin Kempisty – Prawnik, Konsultant ds. ochrony danych osobowych

Prawnik, specjalista z zakresu prawa ochrony danych osobowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Doświadczenie w zakresie prawa ochrony danych osobowych nabył w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych, gdzie w Departamencie Skarg odpowiadał za merytoryczne rozpatrywanie skarg indywidualnych składanych w związku z naruszeniami prawa do ochrony danych osobowych dokonywanymi przez podmioty publiczne oraz prywatne. Sporządzał pisma procesowe w sprawach prowadzonych przez sądy administracyjne.

Specjalizował się w tematyce ochrony danych osobowych dotyczącej branży telekomunikacyjnej, spółdzielczej, a także związanej z funkcjonowaniem jednostek samorządu terytorialnego. Interesuje się zagadnieniami przetwarzania danych osobowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Zapraszamy!