Jak bezpiecznie transferować dane osobowe poza Europejski Obszar Gospodarczy? WEBINAR 14.09.2023

Wyślij link znajomemu

Prowadzenie biznesu współcześnie nierozerwalnie wiąże się z nawiązywaniem i utrzymywaniem kontaktów międzynarodowych. Wymiana informacji pomiędzy kontrahentami nie zna granic administracyjnych. Prowadzący webinar odpowiedzą na pytanie jak bezpiecznie i zgodnie z prawem ochrony danych osobowych transferować dane osobowe poza Europejski Obszar Gospodarczy. 


W trakcie naszego webinaru, wyjaśnimy m.in.:

  • Ogólne zasady transferu danych poza Europejski Obszar Gospodarczy.
  • Decyzje Komisji Europejskiej o stwierdzeniu odpowiedniego stopnia ochrony.
  • Transfer danych do USA – najnowsze zmiany.
  • Czynności niezbędne w celu zapewnienia zgodności transferu danych poza EOG.
  • Wiążące reguły korporacyjne, standardowe klauzule ochrony danych i inne zabezpieczenia.
  • Rodzaje zabezpieczeń technicznych i organizacyjnych w transferach.
  • Q&A 

Data: Czwartek, 14 września 2023 r., godz. 11:00-12:30

Zarejestruj się bezpłatnie!


Spotkanie poprowadzą:

Iza Grablewska – Prawnik, Konsultant ds. Danych Osobowych

Aplikantka radcowska, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawnych w Olsztynie i w Warszawie oraz w Sądzie Okręgowym w Warszawie na stanowisku Asystenta Sędziego.

Uczestniczyła w procesach dostosowania organizacji do RODO oraz w audytach zgodności z prawem ochrony danych osobowych, przygotowywała dokumentację wdrożeniową, opiniowała umowy z punktu widzenia przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Sprawuje funkcję Inspektora Ochrony Danych u klientów Audytel S.A. 

Adam Rogala-Lewicki – Adwokat, Konsultant ds. Danych Osobowych

Prawnik z doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów korporacyjnych w ramach obrotu cywilnego, handlowego i gospodarczego, specjalizujący się w prawie ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, nowych technologii oraz własności intelektualnej.

Specjalista w zakresie audytowania i wdrażania systemów ochrony danych osobowych, zarządzania bezpieczeństwem informacji, compliance, corporate governance i due diligence. W obszarze danych osobowych również pełnomocnik w sporach z PUODO oraz GIODO.
Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecie Paris X Nanterre, w Akademii Obrony Narodowej, był stypendystą Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego na Uniwersytecie w Oslo i w Liechtenstein Institute oraz rządu Indii w International Management Institute w New Delhi.