Wdrożenie DORA: Najczęstsze błędy i sprawdzone rozwiązania z audytów WEBINAR 29.10.2024

Wyślij link znajomemu

Rozporządzenie DORA (Digital Operational Resilience Act) wprowadza nowy standard cyberodporności dla instytucji finansowych i infrastruktury krytycznej w Europie. Większość podmiotów finansowych jest w trakcie wdrażania nowych wymogów. Pozwala to na sformułowanie konkretnych wniosków z audytów i wdrożeń, które stanowią cenną lekcję dla wszystkich podmiotów zobowiązanych do dostosowania się do nowych wymogów.

Prelegenci, opierając się na wynikach dotychczasowych audytów, wskażą najczęściej występujące luki oraz omówią, jakie narzędzia i protokoły są niezbędne, aby spełnić wymogi regulacyjne. Uczestnicy dowiedzą się również, jakie dokumenty są kluczowe z perspektywy zgodności z DORA, oraz jak najlepiej przygotować się na audyty i raportowanie.


Data:
Wtorek, 29 Października 2024, godz. 11:00-12:30




Agenda:

  • Najczęściej występujące luki wynikające z dotychczasowych audytów
  • Największe wyzwania związane z wdrożeniem DORA
  • Narzędzia i protokoły wymagane przez DORA
  • Dokumenty wymagane przez DORA
  • Sesja pytań i odpowiedzi

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym webinarze, który dostarczy Państwu praktycznych informacji oraz wskazówek dotyczących skutecznego wdrożenia wymogów DORA. To doskonała okazja, aby lepiej przygotować się na wyzwania związane z DORA i uniknąć potencjalnych niezgodności.

Prelegenci:

Wiesław Krawczyński

– ekspert ds. bezpieczeństwa IT. Absolwent Politechniki Białostockiej oraz Szkoły Głównej Handlowej. Konsultant z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym i akademickim. Doświadczony ekspert w zakresie usług zaufania oraz identyfikacji elektronicznej. Specjalizuje się w zagadnieniach infrastruktury klucza publicznego oraz cyberbezpieczeństwa. Realizował projekty z obszaru bezpieczeństwa informacji oraz cyberbezpieczeństwa między innymi w sektorze bankowym, energetycznym, ubezpieczeniowym a także w spółkach giełdowych oraz szeregu innych podmiotach prywatnych i publicznych. Posiada między innymi certyfikaty: ISO 27001 i 22301 Lead Auditor, TOGAF 9 Certification, ISTQB Certified Tester, ITIL Certification in Service Management, REQB Certified Professional for Requirements Engineering Professional oraz Certifed Ethical Hacker.

Tomasz Kamiński

– adwokat. Wspólnik w Kancelarii Krzysztof Rożko i Wspólnicy, specjalizujący się w prawie rynku kapitałowego, prawie handlowym oraz prawie nowych technologii. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie doradztwa regulacyjnego na rzecz instytucji finansowych. Tomasz Kamiński w Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita 2023 jest indywidualnie rekomendowany w kategorii private equity oraz w Rankingu The Legal 500 EMEA 2024 rekomendowany jest w kategorii Capital Markets.

Daniel Niwiński

– Prawnik, ekspert ds. bezpieczeństwa informacji, posiadający certyfikaty Information Security Management Systems Lead Auditor (ISO 27001) Inspektora Ochrony Danych; przed pracą w Kancelarii, pracował w banku, jako Compliance Senior Analyst, oraz w consultingu, jako ekspert ds. bezpieczeństwa informacji.