Optymalizacja kosztów energii w firmie
W ramach bieżącego zakupu energii elektrycznej dla odbiorców końcowych, koszty dystrybucyjne stanowią nawet 30-40 % całkowitego kosztu za energię elektryczną ponoszonego przez Organizację. Szczególny wpływ na wysokość ponoszonych opłat mają parametry umowne w obszarze mocy umownej, w stosunku do rzeczywistych jej poborów. W Audytel S.A. realizujemy proces optymalizacji doboru mocy umownych oraz identyfikacji i optymalizacji opłat za moc bierną, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie wysokich oszczędności dla Organizacji.
W ramach początkowych prac prowadzona jest analiza parametrów każdego przyłącza indywidualnie – na podstawie dokumentów rozliczeniowych (faktur i refaktur), w szczególnych przypadkach na podstawie danych szczegółowych przekazanych od zarządców budynku (przy współpracy z Klientem w celu pozyskania danych). Zebrane dane pozwolą zidentyfikować zapotrzebowanie na energię, moc i inne parametry przyłączy. Włożona w ten etap praca pozwala na przeprowadzenie rozbudowanych analiz i przygotowanie rekomendacji w zakresie dystrybucji i sprzedaży energii.
Umowy sprzedażowe, kompleksowe lub dystrybucyjne zawierają informacje na temat wielu parametrów i zapisów, których optymalizacja umożliwia obniżenie ponoszonych kosztów w zakresie energii elektrycznej. Optymalizacja jest możliwa do przeprowadzenia szczególnie w zakresie mocy umownej i taryfy dla każdego przyłącza (PPE).
Podjęta Analiza danych oraz identyfikacja modelu wykorzystania energii umożliwią również stwierdzenie faktycznego zapotrzebowania na energię organizacji, umożliwią również przeprowadzenie zoptymalizowanego zakupu energii.
Optymalizacja kosztów dystrybucji energii elektrycznej i gazu ziemnego – problemy Klientów
-
- Brak zasobów do realizacji procesów optymalizacji kosztów energii w obszarze dystrybucji.
- Brak lub niewystarczające kompetencje do przeprowadzenia optymalizacji.
- Brak doświadczenia w realizacji procesu zmiany parametrów dystrybucyjnych u klientów i współpracy z OSD w tym obszarze.
- Konieczność sprawnej realizacji procesu, w krótkim czasie.
Optymalizacja energetyczna – co zyskujesz?
-
- Redukcję lub znaczące obniżenie dodatkowych opłat związanych z przekroczeniami mocy umownej (opłaty za przekroczenia) lub za ponadumowny pobór mocy.
- Redukcję lub znaczące obniżenie opłat wynikających z przepływu energii biernej.
- Reklamację błędów w rozliczeniach sprzedawcy i dystrybutora energii.
- Oszczędność czasu, sprawne działanie i szybki efekt.
- Wiedzę oraz umiejętności najlepszych specjalistów na rynku z obszaru energetyki.
- Rynkowość i audytowalność prowadzenia procesu.