Zrównoważony rozwój oraz ESG stały się kluczowymi elementami działalności współczesnych firm. Wymagania klientów, inwestorów i regulatorów dotyczące transparentności w tych obszarach stale rosną, dlatego przygotowanie profesjonalnego raportu zrównoważonego rozwoju jest dziś nieodzownym elementem strategii każdej organizacji. Tworzenie takiego raportu to proces wymagający przemyślanej strategii, współpracy z interesariuszami oraz zgodności z międzynarodowymi standardami.
Podczas tego webinaru nasz ekspert przedstawi najlepsze praktyki w zakresie tworzenia raportów ESG. Omówi jak skutecznie zaprojektować ESG w organizacji, zidentyfikować kluczowe obszary do poprawy, a także gdzie są największe wzwania. Wyjaśni, jak opracować strategię zrównoważonego rozwoju, która powinna być zintegrowana z celami biznesowymi firmy, oraz jakie są aktualne wymagania dotyczące dokumentacji i raportów ESG.
Dodatkowo, uczestnicy będą mieli unikalną okazję zobaczyć próbki produktów powstałych przy okazji przygotowywania raportów zrównoważonego rozwoju za rok 2024. Dzięki temu zyskają cenne praktyczne wskazówki, które mogą zastosować w swoich organizacjach, co pozwoli im na lepsze zrozumienie procesu oraz rezultatów wdrażania zrównoważonych praktyk.
Data: Czwartek, 24 Października 2024, godz. 11:00-12:30
Agenda:
- Jak skutecznie przeprowadzić ocenę obecnej zdolności do raportowania ESG w Twojej firmie?
- Kiedy możesz konstruować strategie ESG, cele, działania i odpowiedzialności?
- Ślad węglowy organizacji w zakresie 1,2,3 i co dalej? – elementy pracy w łańcuchach dostaw.
- Zaangażowanie interesariuszy i wykorzystanie ich opinii do działań ESG.
- Praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania kompleksowego raportu ESG zgodnego z międzynarodowymi standardami, atestacja i tagowanie.
- Przegląd wzorcowych dokumentów, wpracowanych materiałów, które powstają w procesie raportowania zrównoważonego rozwoju i pozwalają na realizację należytej staranności.
Prelegent:
Małgorzata Anoszczenko
Zarządza kompleksowymi wdrożeniami ESG zgodnie z przepisami dyrektywy CSRD. Na co dzień doradza klientom w procesach analizy podwójnej istotności, w badaniu interesariuszy czy tworzeniu celów, działań i mierników (KPI) w strategiach ESG z wielu polskich firm. Współpracowała przy zbieraniu danych i liczeniu śladu węglowego organizacji w zakresie 1,2 i 3 w spółkach branży spożywczo-przemysłowej. Współprowadziła warsztaty dla spółek giełdowych w zakresie: metodyki liczenia śladu węglowego zgodnie z GHG Protocol. Uczestniczyła w zaprojektowaniu procesów zbierania danych do raportu niefinasowego według standardów ESRS. Współuczestniczyła w projektach wdrażania ESG oraz przygotowywania pierwszego raportowania zgodnie z CSRD w organizacjach takich jak Tarczyński SA, SECO/WARWICK SA, Kupiec Sp. z o.o, Polomarket Sp. z o.o. Tetos S.A.