Obowiązki podmiotu przetwarzającego (procesora): praktyczne wskazówki, metody i narzędzia WEBINAR 18.05.2023

Wyślij link znajomemu

Współcześnie niemal każdy podmiot funkcjonujący w obrocie prawno-gospodarczym korzysta z pomocy wyspecjalizowanych usługodawców, w takich obszarach, jak np. IT, przechowywanie danych osobowych w przestrzeni serwerowej, hosting, obsługa prawna, windykacja, księgowość, rachunkowość, wycena aktuarialna czy rekrutacja. Outsourcing obejmuje także czynności z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy czy świadczenia usług archiwizacji lub niszczenia dokumentacji fizycznej.

W większości przypadków outsourcing czy świadczenie usług wiąże się z koniecznością powierzenia danych osobowych. Nasze webinarium pomoże Państwu zdobyć kompetencje pozwalające na podniesienie poziomu świadomości wymogów prawnych, organizacyjno-technicznych u Państwa partnerów, będących procesorami w celu lepszego zabezpieczenia procesów przetwarzania danych osobowych.

Agenda:

  • Podstawowe obowiązki podmiotu przetwarzającego (procesora) w relacji powierzenia przetwarzania danych.
  • Pozycja podmiotu przetwarzającego (procesora) w relacji do administratora.
  • Utrzymanie statusu procesora (zdolności) w sytuacji przekształceń wewnątrzorganizacyjnych.
  • Odpowiedzialność podmiotu przetwarzającego za nieprawidłowości związane z przetwarzaniem przy powierzeniu. 

 

Data: Czwartek, 18 maja 2023 r., godz. 11:00-12:00

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ!

Webinar jest bezpłatny!

 

  • Prelegent dr Adam Rogala-Lewicki

Prawnik z doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów korporacyjnych w ramach obrotu cywilnego, handlowego i gospodarczego, specjalizujący się w prawie ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, nowych technologii oraz własności intelektualnej.