Raportowanie ESG w firmie produkcyjnej – co należy wykonać już w 2024 roku? WEBINAR 07.03.2024

Wyślij link znajomemu

Raportowanie ESG inaczej nazywane raportowaniem CSR, zrównoważonego rozwoju czy niefinansowym obejmuje ujawnienie informacji o zarządzaniu przez firmę czynnikami środowiskowymi, społecznymi oraz dotyczącymi ładu korporacyjnego (w skrócie ESG, z ang. environmental, social and governance).
Wiele firm w Polsce dopiero przygląda się swoim obowiązkom i zastanawia się jak odpowiedzieć na stawiane wymagania, by nie zaburzyć funkcjonowania firmy lub nie spowodować dodatkowych kosztów. Część Państwa konkurencji już liczy ślad węglowy i realizuje działania dekarbonizacyjne, nie pozwólcie konkurencji uciec, bądźcie tą firmą, która idzie z trendem, wyróżnia się!


Data:
Czwartek, 7 marca 2024 r., godz. 11:00-12:30
Agenda:

 • Jakie są trendy w firmach konkurencyjnych, które wdrażają ESG?
 • Jak dobrze przygotować się do ESG? – jak to robią najlepsi i dzięki temu osiągają przewagę konkurencyjną.
 • Jakie zadania związane z ESG czekają twoją organizację i ile zajmie ich realizacja?
 • Jakie persony powinny być zaangażowane w poszczególne etapy ESG?
 • Gdzie są największe ryzyka, wyzwania i szanse dla organizacji?
 • Prelegenci:

  Małgorzata Anoszczenko

  — Współtwórca raportów z audytów ESG, compliance, BHP; praw człowieka oraz w zakresie doradztwa energetycznego dla klientów korporacyjnych. Tworzyła programy wdrażania ESG w spółkach branży spożywczo-przemysłowej. Współprowadziła warsztaty dla firm w zakresie ESG: śladu węglowego, raportowania według standardów ESRS, greenwashingu, dekarbonizacji.
  Współuczestniczyła w projektach tworzenia raportów ESG i sporządzania strategii ESG dla organizacji takich jak Tarczyński SA, SECO/WARWICK SA, J.K. Miłosz Kiedrowski, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. Kupiec Sp. z o.o.  Justyna Postępska

  — Posiada doświadczenie w obszarach: governance, compliance oraz biznesu. Brała udział m.in. w następujących projektach: wdrożenia CSR oraz wdrożenia ESG, przygotowania i wdrożenia systemów compliance oraz governance, systemów zarządzania ryzykiem, systemów audytu.
  Posiada praktyczną wiedzę związaną z wdrażaniem przepisów dyrektyw UE dotyczących compliance, governance, AML oraz ESG. Prowadzi warsztaty w zakresie compliance, governance, ESG i zarządzania ryzykiem. Jest mentorem compliance.