Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o Inspektorze Danych Osobowych WEBINAR 14.06.2023

Wyślij link znajomemu

Powszechna cyfryzacja wymaga szczególnej dbałości o bezpieczeństwo naszych danych osobowych. Nawet jeśli dane nie są rdzeniem prowadzonego przez nas biznesu, pojawią się one w zatrudnieniu, umowach, księgowości itd.

Ale jak zapewnić poprawność każdego procesu, gdy jest ich kilkanaście albo kilkadziesiąt? Nie można przecież znać się na wszystkim!

To zadawane przez naszych Klientów pytanie. Rozwiązaniem, które rekomendujemy jest powołanie Inspektora Ochrony Danych. Jako specjalista, przeprowadzi nas przez liczne wymagania prawne, wytyczne organów nadzoru (w tym Urzędu Ochrony Danych Osobowych), metodyki, normy i orzecznictwo sądowe. Doradzi też, jak efektywnie odpowiedzieć na potrzeby osób, których dane przetwarzamy.

Wokół samej funkcji Inspektora Ochrony Danych narosło wiele mitów i nieporozumień. Nie wszyscy wiedzą, czym ma się zajmować, jaka jest jego pozycja i czy w ogóle musimy go mieć.

W odpowiedzi na nie, w trakcie naszego webinaru, wyjaśnimy m.in.:

 • Kto powinien być IODem i jakie musi mieć kompetencje?
 • Jak powołać IODa oraz kto szczególnie powinien go powołać?
 • Jakie zadania ma IOD?
 • Jaki status w spółce powinien mieć IOD?
 • Czego potrzebuje IOD by dobrze wykonywać swoje obowiązki?
 •  

  Powyższe zagadnienia omówimy jako właśnie aktywni Inspektorzy Ochrony Danych w różnych branżach. Czyli zrobimy to praktycznie, anegdotycznie i z dużą dawką ciekawostek.

  Data: Środa, 14 czerwca 2023 r., godz. 11:00-12:00

  ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE!

  Spotkanie poprowadzą:

  • Wojciech Brzostowski

  Adwokat, specjalista z zakresu ochrony danych osobowych i prawa pracy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2021 wyróżniony przez Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie za uzyskanie jednego z najwyższych wyników z egzaminu adwokackiego.

  • Marcin Kempisty

  Prawnik, specjalista z zakresu prawa ochrony danych osobowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  Zapraszamy!