Zrozumieć ślad węglowy zakresu 3 – przewodnik dla branży produkcyjnej WEBINAR 16.05.2024

Wyślij link znajomemu

Dla kogo jest ten webinar?

Webinar jest dedykowany liderom biznesowym, specjalistom ds. zrównoważonego rozwoju, specjalistom ds. środowiska oraz wszystkim pracownikom w branży produkcyjnej, którzy będą brali udział w transformacji swojego przedsiębiorstwa w kierunku zrównoważonego rozwoju.

W erze globalnych działań na rzecz klimatu, zrozumienie i zarządzanie śladem węglowym stało się nieodzownym elementem strategii każdej firmy produkcyjnej. Ślad węglowy zakresu 3, obejmujący emisje pośrednie pochodzące z całego łańcucha dostaw, jest często największym i najtrudniejszym do zidentyfikowania segmentem ogólnego śladu węglowego organizacji. Zapraszamy na webinar „Zrozumieć ślad węglowy zakresu 3 – przewodnik dla branży produkcyjnej”, który rzuci światło na to złożone zagadnienie, oferując praktyczne wskazówki dotyczące jego rozumienia, pomiaru i zarządzania.

Podczas tego interaktywnego webinaru eksperci z dziedziny zrównoważonego rozwoju i zarządzania środowiskowego przedstawią kompleksowy przegląd śladu węglowego zakresu 3, wyróżniając jego kluczowe komponenty oraz sposoby obliczania. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tego, w jaki sposób należy zidentyfikować największe źródła emisji pośrednich w swoim łańcuchu dostaw oraz jak ten wskaźnik wpływa na obowiązkowy dla spółek plan transformacji na rzecz łagodzenia klimatu (plan dekarbonizacji).


Data:
Czwartek, 16 Maja 2024 r., godz. 11:00-12:30




Agenda:

  • Wprowadzenie do Śladu Węglowego Zakresu 3 – definicja, kategorie i ich specyfika.
  • Obliczania Śladu Węglowego – największe wyzwania i podejścia do liczenia.
  • Rola śladu węglowego w strategii ESG i transformacji na rzecz łagodzenia klimatu.
  • Dyskusja i Pytania – sesja pytań i odpowiedzi z ekspertami.
  • Prelegenci:

    Małgorzata Anoszczenko

    — Współtwórca raportów z audytów ESG, compliance, BHP; praw człowieka oraz w zakresie doradztwa energetycznego dla klientów korporacyjnych. Tworzyła programy wdrażania ESG w spółkach branży spożywczo-przemysłowej. Współprowadziła warsztaty dla firm w zakresie ESG: śladu węglowego, raportowania według standardów ESRS, greenwashingu, dekarbonizacji.
    Współuczestniczyła w projektach tworzenia raportów ESG i sporządzania strategii ESG dla organizacji takich jak Tarczyński SA, SECO/WARWICK SA, J.K. Miłosz Kiedrowski, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. Kupiec Sp. z o.o.



    Kinga Ruszkowska

    — Specjalistka ds. ESG, posiadająca tytuł inżyniera leśnictwa ze specjalizacją w ochronie lasu. Zdobywa doświadczenie w ramach wsparcia różnorodnych projektów z zakresu zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza skoncentrowanych na redukcji emisji CO2. Współuczestniczyła w projektach obliczania śladu węglowego oraz tworzenia raportów ESG firm takich jak Kupiec Sp. z o.o. Seco Warwick S.A. Tarczyński S.A. i wiele innych.