Jak zapewnić zgodność z NIS2 w firmie? WEBINAR 12.09.2024

Wyślij link znajomemu

Z dniem 18 października 2024 roku wchodzi w życie dyrektywa NIS2, która wprowadza nowe, wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa dla firm z różnych sektorów, w tym branży spożywczej. Firmy działające w tej branży, muszą być przygotowane na nadchodzące zmiany, aby spełnić nowe przepisy i zapewnić ciągłość działania oraz bezpieczeństwo swoich systemów informatycznych. Nasz webinar pomoże zrozumieć, jakie kroki należy podjąć, aby sprostać wymogom dyrektywy NIS2 oraz jak skutecznie chronić swoją firmę przed cyberatakami. 

Podczas webinaru przybliżymy istotę dyrektywy NIS2, jej znaczenie oraz wymagania, które muszą spełnić firmy.. Skupimy się na różnych aspektach testowania bezpieczeństwa, takich jak skanowanie podatności, testy penetracyjne i wyjaśnimy różnice między nimi. Przedstawimy także, jakie wymogi stawia NIS2 oraz jak skutecznie je spełniać, aby zapewnić zgodność i odporność na ataki. Omówimy najlepsze praktyki w zakresie zarządzania bezpieczeństwem oraz pokażemy, jak rozwiązania mogą pomóc w realizacji wymogów NIS2.


Data:
Data: Czwartek, 12 Września 2024, 11:00-12:30




Agenda:

  • Jakie nowe wymagania i obowiązki wprowadza NIS2 w sektorze spożywczym?
  • Środki nadzoru, kary i odpowiedzialność zarządów w związku z NIS2
  • Co trzeba zrobić, aby spełnić wymogi dyrektywy NIS2?
  • Czym właściwie jest testowanie bezpieczeństwa?
  • Przykłady cyberataków oraz jakie wnioski można wyciągnąć z przeszłych incydentów?
  • Realne korzyści dla branży spożywczej z poprawy cyberbezpieczeństwa.
  • Sprawdzenie zgodności firmy z NIS2.
  • Zapraszamy do udziału w webinarze aby dowiedzieć się jak efektywnie zarządzać bezpieczeństwem w firmie, spełniając jednocześnie wymogi dyrektywy NIS2. Pozwoli on także zyskać wiedzę, która pomoże chronić organizację przed cyberzagrożeniami i zapewnić ciągłość operacji.

    Prelegenci:

    Wiesław Krawczyński

    — ekspert ds. bezpieczeństwa IT.
    Konsultant z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym i akademickim. Doświadczony ekspert w zakresie usług zaufania oraz identyfikacji elektronicznej. Specjalizuje się w zagadnieniach infrastruktury klucza publicznego oraz cyberbezpieczeństwa. Posiada między innymi certyfikaty: Prince2 Foundation oraz Practitioner, ISO 27001 i 22301 Lead Auditor, TOGAF 9 Certification, ISTQB Certified Tester, ITIL Certification in Service Management oraz REQB Certified Professional for Requirements Engineering Professional, Certifed Ethical Hacker.



    Agnieszka Wachowska

    – radczyni prawna, Co-Managing Partner
    Radczyni prawna z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze projektów IT. W kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy uczestniczy w pracach praktyki TMT, kierując zespołem prawa IT, Nowych Technologii i Zamówień Publicznych. Specjalizuje się w problematyce prawnej branży IT i nowych technologii. Od początku kariery prawniczej doradza podmiotom z sektora IT, w tym również podmiotom publicznym, w zakresie zagadnień związanych z prawem IT, zamówieniami publicznymi na dostawy i usługi IT, a także w obszarze cyberbezpieczeństwa i prawa autorskiego. Odpowiada też za wsparcie prawne działalności operatorów telekomunikacyjnych oraz doradztwo z zakresu prawa telekomunikacyjnego.