Audytel szkoli samorządowców z budowy sieci szerokopasmowych

Wyślij link znajomemu

Firma Audytel na zlecenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji rozpoczęła w sierpniu b.r. cykl 16 szkoleń dla przedstawicieli administracji samorządowej uczestniczących w procesach inwestycyjnych sieci szerokopasmowych.

W trakcie szkoleń przedstawiciele gmin, starostw i urzędów marszałkowskich z całej Polski będą poznawać niuanse postępowań administracyjnych dotyczących realizacji inwestycji telekomunikacyjnych z zakresu zajęcia pasa drogowego, lokalizowania sieci szerokopasmowych oraz oceny oddziaływania na środowisko. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych prawników i inżynierów, specjalistów w zakresie inwestycji telekomunikacyjnych.

Celem szkolenia jest usprawnienie procesów związanych z wydawaniem decyzji, pozwoleń, opinii, uzgodnień i innych działań podmiotów publicznych towarzyszących inwestycjom w sieci szerokopasmowe, co przyspieszy budowę sieci szerokopasmowych w całej Polsce, poprawi absorpcję funduszy Unijnych i w konsekwencji pobudzi wzrost gospodarczy oraz społeczny.