ISO 28000 – szkolenie i wdrożenie
Norma ISO 28000:2022 dotyczy systemu zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw. Standard ten pomaga organizacjom zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń i incydentów występujących w łańcuchu dostaw.
Celem wdrożenia ISO 28000 jest efektywne zarządzanie ryzykiem działań gospodarczych poprzez właściwą, obiektywną identyfikację zagrożeń i realne oszacowanie prawdopodobieństwa ich wystąpienia, tak aby ograniczyć do minimum ryzyko przypadkowych zdarzeń. Wymagania standardu określają sposób budowy systemu zarządzania procesami w organizacjach współpracujących w ramach łańcucha dostaw. Z naszej strony oferujemy pełne wsparcie we wdrożeniu standardu ISO 28000 dla dostawców IKEA.
Kto powinien wdrożyć standard ISO 28000?
Wdrożenie normy ISO 28000 dedykowane jest przewoźnikom, dostawcom, spedytorom, producentom oraz przedsiębiorstwom prowadzącym składy i agencje celne, czyli tym wszystkim organizacjom, które biorą czynny udział w procesie przepływu w łańcuchu dostaw na każdym jego etapie, począwszy od wyboru dostawcy poprzez transport, spedycję towaru, a skończywszy na odprawach celnych i procesie magazynowania towaru.
Szkolenie ISO 28000 ma charakter warsztatowy i jest dedykowane wszystkim organizacjom, które biorą czynny udział w procesach realizowanych w ramach łańcucha dostaw. Jest wprowadzeniem do opracowania, wdrożenia „Systemu zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw” w oparciu o normę ISO 28000.
Co zyskujesz wdrażając ISO 28000?
Korzyści z wdrożenia ISO 28000
-
- Podniesienie efektywności i niezawodności łańcucha dostaw poprzez identyfikację najsłabszego ogniwa.
- Poprawę ogólnego poziomu bezpieczeństwa – systematyczne działania i praktyki.
- Zwiększenie skuteczności działań w sytuacjach awaryjnych – ograniczenie negatywnych skutków.
- Odporność na zamierzone, nieuprawnione działanie, którego celem jest spowodowanie szkody lub awarii.
- Pozytywny wpływ na wizerunek firmy.
- Zapewnienie ciągłości działania, obniżenia ryzyka biznesowego oraz znacznej redukcji kosztów związanych z logistyką, transportem czy magazynowaniem.
- Zwiększenie świadomości i odpowiedzialności pracowników za sprawy bezpieczeństwa. Wsparcie w spełnianiu wymagań prawnych i innych dotyczących bezpieczeństwa.
- Ułatwienie w pozyskaniu i utrzymaniu statusu AEO.
Celem proponowanych prac jest wdrożenie standardu ISO 28000 zgodnego z normami z 2022 roku „Bezpieczeństwo w łańcuchu dostaw”. Podstawową korzyścią usługi jest przygotowanie firmy do certyfikacji normy, a więc potwierdzenia, że w firmie stosowane są dobre praktyki dotyczące zarządzania ryzykiem i ciągłością działania.