Doradztwo Logistyczne / Optymalizacja Procesów Logistycznych

Sprawna logistyka kluczem do sukcesu

Sprawna logistyka to kluczowy element dla wielu firm produkcyjnych i usługowych. Sposobem na rozwiązanie wielu problemów w tym zakresie może być gruntowna analiza logistyczna przedsiębiorstwa, obejmująca m.in. audyt procesów logistycznych oraz ich optymalizacja.

Procesy logistyczne w przedsiębiorstwie mają bardzo duży wpływ na wszystkie płaszczyzny działalności. Nasze usługi polegają na szczegółowym badaniu procesów w poprzek struktury organizacyjnej firmy, a następnie zaprezentowaniu zaleceń eliminujących zidentyfikowane nieprawidłowości i problemy.

Nasi specjaliści potrafią przeanalizować działania organizacji z różnych perspektyw i na podstawie wieloletniego doświadczenia podpowiedzieć, jakie rozwiązania należy wdrożyć.

Doradztwo logistyczne dostarcza Klientom niezastąpionych informacji o możliwościach i drogach rozwoju oraz aktualnej sytuacji w przedsiębiorstwie.

  • Optymalizacja kosztów w firmie – wskazujemy obszary wymagające poprawy. Ustalamy, w których procesach możliwe jest obniżenie lub racjonalizowanie kosztów.
  • Optymalizacja magazynowania i poziomu zapasów – efektywna organizacja procesu magazynowania i sprawne zarządzanie zapasami to dla Klienta znaczna redukcja kosztów działania organizacji.
  • Optymalizacja procesu zakupów – zacznij oszczędzać, dzięki zwiększeniu kontroli nad efektywnością zakupów. Dla naszych Klientów opracowujemy procedury, które pozwalają na sprawne działanie i wybór najlepszej opcji.
  • Optymalizacja procesu dystrybucji – jakość i terminowość realizacji zamówień wpływa na to, czy konsument zdecyduje się na zakup właśnie w tym, a nie innym miejscu. Pozwól ekspertom dopasować obszar do rynku.

 

Przykładowe efekty naszych dotychczasowych projektów:

  • Zwiększenie wydajności o 43%, wraz ze spadkiem liczby błędów realizacji o 97%.
  • Zmniejszenie kosztów dystrybucji o 14%, przy wzroście obrotów firmy o 16%.
  • Skrócenie czasu obsługi Klienta o 45%.
  • Zmniejszenie kosztów w sieci dystrybucji o 27%.