Doradztwo Logistyczne

Sprawna logistyka to kluczowy element w strukturach firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych. Sposobem na rozwiązanie wielu problemów w zarządzaniu może być nasze doradztwo logistyczne tworzone na podstawie gruntownej analizy logistycznej przedsiębiorstwa, realizowanej na podstawie wyników audytu logistycznego przedsiębiorstwa. Na podstawie pozyskanych szczegółowych danych rekomendujemy w kolejnym kroku wdrożenie procesów optymalizacji działania firmy.

Procesy logistyczne w przedsiębiorstwie mają bardzo duży wpływ na wszystkie płaszczyzny działalności. Nasze usługi polegają na szczegółowym badaniu procesów w poprzek struktury organizacyjnej firmy, a następnie zaprezentowaniu zaleceń eliminujących zidentyfikowane nieprawidłowości i problemy (ich źródło). Nasi specjaliści (praktycy z wieloletnim doświadczeniem biznesowym) analizują działania organizacji z różnych perspektyw i wskazują jakie rozwiązania należy wdrożyć, aby osiągnąć maksimum korzyści przy optymalnych nakładach.

Konsulting logistyczny

Doradztwo logistyczne dostarcza Klientom niezastąpionych informacji o możliwościach i drogach rozwoju oraz aktualnej sytuacji w przedsiębiorstwie. Dzięki konsultacjom wyzanaczamy nową ścieżkę Optymalizacji Procesów Logistycznych takich jak:

  • Optymalizacja kosztów w firmie – wskazujemy obszary wymagające poprawy. Ustalamy, w których procesach możliwe jest obniżenie lub racjonalizowanie kosztów.
  • Optymalizacja magazynowania i poziomu zapasów – efektywna organizacja procesu magazynowania i sprawne zarządzanie zapasami to dla Klienta znaczna redukcja kosztów działania organizacji.
  • Optymalizacja procesu zakupów – zacznij oszczędzać, dzięki zwiększeniu kontroli nad efektywnością zakupów. Dla naszych Klientów opracowujemy procedury, które pozwalają na sprawne działanie i wybór najlepszej opcji.
  • Optymalizacja procesu dystrybucji – jakość i terminowość realizacji zamówień wpływa na to, czy konsument zdecyduje się na zakup właśnie w tym, a nie innym miejscu. Pozwól ekspertom dopasować obszar do rynku.

W ramach doradztwa i konsultingu logistycznego przeprowadzamy także audyt procesów magazynowych, aby zweryfikować aktualny stan mechanizmów i narzędzi, które wspierają logistykę. Kompleksowo doradzamy i łączymy działania logistyczne z pozostałymi obszarami w firmie. W ten sposób gwarantujemy spójność i skuteczność naszych rozwiązań. Dbamy o wypracowanie indywidualnych dobrych praktyk, ponieważ każda organizacja ma swój unikalny charakter. Doradztwo logistyczne to usługa, w której trzeba brać pod uwagę pełen charakter działalności. 

Przykładowe efekty naszych dotychczasowych projektów:

  • Zwiększenie wydajności o 43%, wraz ze spadkiem liczby błędów realizacji o 97%.
  • Zmniejszenie kosztów dystrybucji o 14%, przy wzroście obrotów firmy o 16%.
  • Skrócenie czasu obsługi Klienta o 45%.
  • Zmniejszenie kosztów w sieci dystrybucji o 27%.