Wytyczne IT w firmach inwestycyjnych – zalecenia KNFu

Wyślij link znajomemu

Zgodnie z wytycznymi KNFu z dnia 16 grudnia 2014 r. firmy inwestycyjne mają już niecałe 2 lata na zaimplementowanie wskazanych w dokumencie standardów.

19 marca 2015 r. w Warszawie firma JustComply, przy współudziale ekspertów Audytela, zorganizowała warsztaty dla przedstawicieli domów maklerskich na temat wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego odnośnie do zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego.

Celem spotkania było przekazanie rozwiązań pozwalających na wdrożeniu zaleceń, z uwzględnieniem wymogów praktyki oraz oczekiwań nadzorczych.

W trakcie zagorzałej dyskusji na zakończenie warsztatów okazało się, że interpretacja Wytycznych nie jest wcale jednoznaczna…

Gdyby mieli Państwo pytania odnośnie do praktyki wdrożenia zaleceń, zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem Pawłem Michałowskim pod adresem mailowym: pawel.michalowski(at)audytel.pl.

 

JustComply Audytel S.A.

Audytel w konsorcjum z JustComply świadczy usługi wsparcia doradczego dla instytucji finansowych w implementacji Wytycznych IT KNF. Korzystanie z zewnętrznych ekspertów posiadających wiedzę praktyczną w zakresie funkcjonowania instytucji finansowych oraz z zakresu architektury systemów IT umożliwia synergiczne podejście do implementacji Wytycznych IT KNF.