Dyrektywa NIS2: Jak przygotować się do wdrożenia nowych wymogów w zakresie cyberbezpieczeństwa? SPOTKANIE 28.06.2023

Wyślij link znajomemu

Audytel S.A. wraz z Kancelarią Domański Zakrzewski Palinka zapraszają do udziału w spotkaniu, podczas którego nasi eksperci opowiedzą o tym, jak przygotować się do wdrożenia nowych wymogów prawnych i informatycznych w zakresie cyberbezpieczeństwa.

16 stycznia weszła w życie tzw. dyrektywa NIS2 dotycząca cyberbezpieczeństwa, która stanowi rewizję dotychczas obowiązującej dyrektywy NIS. Znacząco rozszerza ona zakres stosowania przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa na nowe sektory gospodarki, a także nakłada na przedsiębiorców wiele wymagań w zakresie wdrożenia środków zarządzania ryzykiem.


Termin na implementację przepisów dyrektywy NIS2 do ustawodawstw krajów członkowskich mija 17 października 2024 r., dlatego firmy objęte zakresem podmiotowym dyrektywy NIS2 już teraz powinny zacząć przygotowywać się na nadchodzące zmiany.

 

Podczas spotkania omówimy:

    • Zasadnicze zmiany wprowadzane przez dyrektywę NIS2 i przyczyny ich wprowadzenia.
    • Nowe obowiązki podmiotów kluczowych i ważnych w zakresie wdrożenia środków zarządzania ryzykiem.
    • Nowe uprawnienia nadzorcze organów krajowych względem przedsiębiorstw.
    • Propozycje realizacji nowych obowiązków w zakresie cyberbezpieczeństwa.

     

    Do udziału zapraszamy w szczególności przedstawicieli:

    • Podmiotów działających w sektorach objętych zakresem podmiotowym dyrektywy NIS2:
      • Średnich i dużych przedsiębiorstw działających w sektorach: energetyka, transport (lotniczy, kolejowy, wodny, drogowy), bankowość, infrastruktura rynków finansowych, opieka zdrowotna, woda pitna, ścieki, infrastruktura cyfrowa, zarządzanie usługami ICT, przestrzeń kosmiczna, usługi pocztowe i kurierskie, gospodarowanie odpadami, produkcja, wytwarzanie i dystrybucja chemikaliów, produkcja, przetwarzanie i dystrybucja żywności, produkcja wyrobów medycznych i wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych, urządzeń elektrycznych, maszyn i urządzeń, gdzie indziej niesklasyfikowana, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep i pozostałego sprzętu transportowego, badania naukowe
        (organizacje badawcze) oraz,
      • Kwalifikowanych dostawców usług zaufania, rejestrów nazw domen najwyższego poziomu i dostawców usług DNS, niezależnie od ich wielkości.
    • Podmiotów posiadających status operatorów usług kluczowych na gruncie dyrektywy NIS.
    • Podmiotów świadczących usługi SOC lub inne usługi IT dla podmiotów objętych zakresem podmiotowym dyrektywy NIS2.


Spotkanie już się odbyło – Zapraszamy na konsultację

Udział w spotkaniu jest bezpłatny! Liczba miejsc w przypadku uczestnictwa stacjonarnego jest ograniczona. Oferujemy również możliwość uczestnictwa zdalnego w spotkaniu  (platforma MS Teams).

Spotkanie poprowadzą nasi eksperci Paweł Michałowski i Wiesław Krawczyński oraz Aleksandra Auleytner i Karolina Kulikowska-Gruszecka z Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.


Harmonogram spotkania:

Rejestracja uczestników, poranna kawa.
9:30-9:40

Powitanie uczestników.
9:40-9:45

Dyrektywa NIS2: jakie zasadnicze zmiany wprowadza w zakresie cyberbezpieczeństwa? Przyczyny wprowadzenia nowych rozwiązań, nowe obowiązki w zakresie wdrożenia środków zarządzania ryzykiem, nowe uprawnienia nadzorcze organów krajowych względem przedsiębiorstw oraz sankcje za naruszenie przepisów.
9:45-10:45

Przerwa kawowa.
10:45-11:00

Jak organizacja powinna przygotować się do wdrożenia wymogów dyrektywy NIS2? Propozycje i harmonogram realizacji nowych obowiązków z zakresu cyberbezpieczeństwa.
11:00-12:00

Dyskusja, pytania uczestników, podsumowanie.
12:00-12:30