ESG i dekarbonizacja w przemyśle WEBINAR 10.08.2023

Wyślij link znajomemu

Zapraszamy przedstawicieli przemysłu na bezpłatny webinar dotyczący opracowywania strategii dekarbonizacyjnej w organizacjach. Dzięki naszym zebranym doświadczeniom dowiecie się Państwo w jaki sposób podejść do transformacji waszej firmy w kierunku neutralności klimatycznej. Jak zachować przy tym opłacalność produkcji i skuteczność całego modelu biznesowego, mierząc się z wyzwaniem drastycznego obniżenia emisji gazów cieplarnianych.

Transformacja organizacji w kierunku zrównoważonego rozwoju może być wielkim ryzykiem, jak również szansą na innowacje i zdobycie nowych rynków oraz klientów. Nadchodzące lata to wiele nowych ambitnych wyzwań prawnych w tym zakresie, z dobrą strategią wasza firma nie da się im zaskoczyć… 

 

Tym razem omówimy takie kwestie jak:

  • Wyzwania legislacyjne dotyczące łagodzenia zmian klimatycznych i adaptacji do zmian klimatu, które czekają nas w nadchodzących latach.
  • Jak rozpocząć proces dekarbonizacji w organizacji?
  • Jak zacząć liczyć ślad węglowy organizacji w zakresie 1,2,3 i ślad węglowy produktów?
  • Inicjatywa Sciene Based Targets, czyli jak ustalać cele polityki dekarbonizacyjnej zgodne z najnowszymi osiągnięciami nauki o klimacie?
  • Jak włączać politykę dekarbonizacyjną do strategii biznesowej organizacji?

 

Odpowiemy na pytania:

  • Jak określać istotny wpływ, ryzyko i szanse polityki dekarbonizacyjnej oraz jej interakcję ze strategią i modelem biznesowym firmy?
  • Jak przygotować Państwa firmę do nowych przepisów – dyrektyw CSRD, CSDD?

 

Data webinaru:

Czwartek, 10 sierpnia 2023 r., godz. 11:00-12:30

Zarejestruj się!

 

Prelegenci:

Michał Sikora

Doświadczony menadżer i ekspert wiodący w zakresie energetyki dla Klientów Biznesowych i Jednostek Samorządów Terytorialnych. Absolwent MBA dla inżynierów na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, mgr inż. Ochrony środowiska, ukończywszy specjalność odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów wspierających ESG i Zieloną Transformację Organizacji, w szczególności: zakupy energii elektrycznej w formule cPPA. Wykonał wiele projektów i analiz istotnych w ramach wdrożenia ESG. Autor i współautor wielu publikacji naukowych w zakresie zarządzania śladem węglowym w procesach wytwórczych i Organizacjach.

Sebastian Wojtkowski

Doświadczony ekspert w zakresie doradztwa w zakresie ochrony środowiska, ESG, polityki klimatycznej, zielonej transformacji, dekarbonizacji oraz IFC’s and EQ4 Environmental and Social Performance Standards dla Klientów Biznesowych i Jednostek Samorządów Terytorialnych. Absolwent Międzywydziałowego Studium Ochrony Środowiska na SGGW w Warszawie, mgr inż. Ochrony środowiska, ukończywszy specjalność ochrona ekosystemów wodnych.