Logistyka Dystrybucji
Logistyka Dystrybucji – planowanie potrzeb
Dystrybucja jest istotnym elementem systemu logistycznego w przedsiębiorstwie. Utrzymywany przez firmy model dystrybucji podlega ciągłym zmianom i modyfikacjom. Osiągnięcie optymalnego przepływu towarów wymaga wprowadzania zmian, które wiążą się z kosztami. Sprawnie działające procesy dystrybucyjne obniżają koszty związane z operacjami logistycznymi przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu obsługi Klienta. Rzetelna prognoza kosztów stanowi bardzo duże wyzwanie dla firm. Błąd na tym etapie może spowodować problemy z budżetem i realizacją przyszłych inwestycji. Może mieć również wpływ na korektę długofalowej strategii firmy.
Wspieramy naszych Klientów we wprowadzeniu innowacyjnych i sprawdzonych rozwiązań usprawniających procesy logistyczne. Nasze usługi opieramy na skrupulatnej analizie procesów logistycznych, uwzględniając potrzeby Klienta.
Proces produkcji towarów oraz świadczenie usług to początek całego ciągu działań operacyjnych związanych z logistyką dystrybucji, prowadzących do uzyskania przychodu przez firmę. Aby wyprodukowane towary mogły trafić do konsumentów, potrzeba dobrze zaplanowanej i sprawnie działającej logistyki dystrybucji. Bez niej trudno mówić o rentowności jakiegokolwiek przedsięwzięcia biznesowego.
Logistyka dystrybucji produktów dotyczy wszystkich procesów związanych z zarządzaniem łańcucha dostaw od momentu przyjęcia towaru do magazynu, do momentu wysyłki do Klienta.
Elementy logistyki dystrybucji, które mają wpływ na efektywność procesów:
- Zarządzanie zapasami.
- Magazyn.
- Sieć dystrybucji.
- Procesy administracyjne.
Zasada 7W
W logistyce dystrybucji bardzo ważne jest zarządzanie zapasami. Pozwoli to na uniknięcie sytuacji związanych z niedostateczną ilością towaru w magazynie. Dokładne informacje dotyczące składowanych zapasów i ich kontrola pozwoli ograniczyć koszty związane gospodarką magazynową. Magazyn jest miejscem, w którym zachodzą procesy operacyjne (przyjęcie towaru, składowanie oraz wysyłka) jak również procesy zarządzania (zarządzanie zapasami, planowaniem oraz obsługą zamówień). Dobrze zaplanowane procesy dystrybucyjne odbywają się rozmaitymi kanałami, dopasowanymi do potrzeb i możliwości danej firmy. Procesy dystrybucji, które przebiegają w zróżnicowanych strukturalnie kanałach dystrybucji wraz z procesami administracyjnymi muszą być odpowiednio zsynchronizowane, spójne i dynamiczne.
Sprawna, optymalna logistyka spełnia wymagania określone zasadą 7W:
- Właściwa ilość.
- Właściwy stan.
- Właściwe miejsce.
- Właściwy czas.
- Właściwy Klient.
- Właściwa cena.
Odpowiednio zaplanowana logistyka dystrybucji przełoży się na większą efektywność pracy, otwierając tym samym przedsiębiorstwu drzwi do dynamiczniejszego rozwoju.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, z którymi będziecie Państwo mogli szczegółowo omówić zakres realizowanych usług optymalizujący logistykę dystrybucji.
Nasze usługi opieramy na skrupulatnej analizie potrzeb, stosujemy indywidualne podejście do każdego Klienta biorąc pod uwagę specyfikę branży, w której działa. Projektując odpowiednio procesy logistyki dystrybucji, możemy wziąć pod uwagę całościowo procesy logistyczne zachodzące w firmie albo skoncentrować się na obszarach wskazanych przez Klienta, nie tracąc przy tym z oczu obrazu całości.
Sprawne i odpowiednie zarządzanie procesami dystrybucji to duża część sukcesu przedsiębiorstwa.
Jako podmiot zewnętrzny patrzymy na działalność Twojego przedsiębiorstwa z innej perspektywy. W zależności od skali organizacji, projektowanie logistyki dystrybucji może być bardzo złożonym procesem, w którym każdy element systemu logistycznego ma znaczenie, dlatego do takiej współpracy delegujemy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Są oni w stanie zlokalizować newralgiczne obszary, które warto zorganizować w inny, bardziej efektywny sposób. Dzięki temu projektowanie logistyki dystrybucji z Audytel przynosi wymierne rezultaty w postaci redukcji kosztów logistycznych, usprawnienia procesów oraz poprawy ich efektywności.